kapat× Destek 0216 575 32 15
Mutfak Dolapları Modelleri,Akrilik mutfak dolabı,Membran mutfak dolabı,Lake mutfak dolabı,Countyr mutfak dolabı,Ankastre mutfak dolabı

Kaç çeşit mutfak dolabı vardır?

Öncelikle şunu belirtelim, mutfak dolapları ana gövdelerinde iki çeşit malzeme kullanılır,suntalam veya mdflam kullanılır.Mutfak dolabını farklı gösteren,Mutfağınızda kullandığınız kapaklardır.Şimdi mutfak dolapları kapak çeşitlerini birlikte inceleyelim.

Suntalam Kapaklı Mutfak Dolabı

Yonga levhadan sıkıştırılmış melamin kaplı kenarları melamin veya pvc kaplı malzemedir.  parlak,mat ve ahşap desenli renkleri vardır.Fiyat olarak en uygun mutfak kapak çeşididir.

Mdflam Kapaklı Mutfak Dolabı

Suntalama oranla daha ince ve sert yonga levhadan oluşan,suya ve rutubete daha dayanıklı bir malzemedir.düz yüzeyli kenarları melamin veya pvc ile kaplanarak kapak elde edilir.Fiyat olarak suntalamdan daha pahalıdır.

Membran Kapaklı Mutfak Dolabı

Arka yüzeyi melamin kaplı, Ön yüzeyi ham mdf üzerine 0,40 mm pvc,vakum presle kaplanarak  elde edilen kapağa, membran kapak denir.Membran kapak,ön yüzeyle birlikte dört kenarda eksiz olarak kaplandığı için güzel bir görünüme sahiptir.kapak yüzeyinde istenildiği gibi model verilebilir.Modern ve klasik kantri tarzı mutfaklar yapılabilir.Parlak ve mat  olarak düz renk ve ahşap desenli renkleri vardır.renk seçeneği boldur.

High Gloss Kapaklı Mutfak Dolabı

Mdf üzerine parlak pvc preslenerek basılan,kenarları pvc kaplı kapak çeşididir. düz ve ahşap desenli renk seçenekleri vardır.Yüzeyi parlaktır,Kapak yüzeyine model verilemez kapak modeli düz olarak kullanılır.Fiyat olarak mdflamdan pahalıdır.

Akrilik Kapaklı Mutfak Dolabı

High gloss kapağa oranla daha kalın ve sert pvcnin,18 mm ham mdf üzerine preslenerek,kenarları 1 mm pvc bantla kaplanmasından elde edilen kapaktır.Akrilik kapağın yüzeyi parlaktır.Genellikle modern tarz mutfaklarda tercih edilir.genellikle düz renkleri vardır.Renk seceneği azdır.Fiyat olarak,membran ve high gloss kapaktan  daha pahalıdır.

Laminat Kapaklı Mutfak Dolabı

Sunta ve mdf üzerine laminant preslenerek elde edilen kapak modelidir.Laminat, oldukça sert yüzeye sahip olduğundan dolayı çizilmelere karşı çok dayanıklıdır.Düz pastel renkleri ve ahsap desenli renkleri vardır.Genellikle modern tarz mutfaklarda kullanılır.Fiyat olarak akrilik kapakla aynıdır.

Lake Kapaklı Mutfak Dolabı

Ham mdf üzerine akrilik lake boya atılarak yapılan kapak çeşididir.İpek mat ve parlak lake boya olarak boyanır.modelli ve düz kapaklarda uygulanır.genellikle modern mutfaklarda tercih edilir.Özellikle banyo dolaplarında daha çok tercih edilir.Fiyat olarak,akrilik mutfaktan daha pahalıdır.

Ahşap Kapaklı Mutfak Dolabı

Özel olarak fırınlanmış ahşaptan yapılan lake ve eskitme patina boya ile boyanarak yapılan kapak çeşididir.Meşe,Kayın,Çam,Dışbudak,Maun,Ceviz,Kiraz,Akçaağaç,Maun gibi seçenekleriyle klasik (country) kantri tarzı mutfaklarda kullanılır.Fiyat olarak en pahalı kapak modelidir.

 

Buradan bütün Mutfak Modellerimizi inceleyebilirsiniz.