kapat× Destek 0216 575 32 15
Membran Mutfak Dolapları Modelleri-Adalı turuncu ve siyah renk membran kapaklı mutfak dolabı

Artan teknolojik gelişmeler ile birlikte çok farklı teknolojiler ile mutfak dolabı kapakları üretiliyor. Membran kapaklar da teknolojiyle üretilen kapaklar arasındadır. Bu kapakların özellikleri mdf’nin üzerine pvc formdaki folyoların yüksek ısıda baskılanması sonucu oluşmasıdır. Yüksek ısı ve teknolojiyle üretilen bu mutfak dolaplarının bir diğer özelliğiyse hijyenik olması ve temizliği için özel ürünler gerektirmiyor olmasıdır. Genel itibariyle ev hanımları temizliğe çok önem veriyor ve evlerinde yoğun kimyasallar kullanmaktan kaçınmıyor. Membran kapaklar temizlenirken yoğun kimyasal kullanımına gerek kalmayacak kadar hijyenik üretilmektedir. Sabunlu bez yardımıyla kolayca temizlenebilen kapaklarda dilenirse ahşap yüzey temizleyiciler de kullanılabilir. Farklı renklerde ve modellerde üretilebilen membran kapaklara örnek olarak membran mutfak dolabı taşdelen gösterilebilir.

Alt Mutfak

Tezgah altı dolaplarda turuncu renk kullanılmıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda turuncu rengin psikoloji üzerindeki etkisi açlık duygusunu kabartması olarak açıklanmıştır. Tezgah daha açık tonlarda tercih edilerek mutfakta parlak nokta olarak seçilmiştir. Tezgahın hemen altında yer alan dolapların özelliklerini soldan başlayarak anlatmak gerekir. Çekmeceli dolaplar kullanılarak depolama alanları artırılmıştır. En altta yer alan çekmecenin derinliği diğerlerine göre daha fazladır, böylelikle büyük kavanozlar ve paketler depolanabilir. Çekmelerin hemen yanına yerleştirilen fırın ve fırının hemen üzerine yerleştirilen ocak, yerden tasarruf etmek için aynı hizaya konumlandırılmıştır. Tezgahın hemen üzerine, ocağın yanına lavabo konumlandırılmıştır. Lavabonun altına geniş çift kapaklı bir dolap yerleştirilmiş ve temizlik ürünlerinin depolanması için alan sağlanmıştır.

Üst ve Yan Mutfak

Üst mutfak dolapları ve yan mutfak dolaplarında siyah renk kullanılmıştır. Üst mutfak dolapları yana açılır model tercih edilmiştir. Sol tarafta gömme buzdolabı için bir dolap tasarlanmıştır. Sağ taraftaki dolap ise buzlu camlı tercih edilmiş, tabak, bardak depolama alanı olarak dizayn edilmiştir. Üst mutfak dolaplarının hemen altına yerleştirilen raflar, dekor ürünleri ve bardakları sergilemek için güzel bir noktadır.

 

Yorum