Ray Dolap Modelleri İç Dizayn Örnekleri

İstanbul'da Ray Dolap İmalatı: İstanbul'da raydolap mı yaptıracak sınız? O halde tam aradığınız yerdesiniz. Biz, Feza Mutfak firması olarak İstanbul'un tüm semtlerine özel ölçüye göre ray dolap imalatı yaparak evinize kuruyoruz.Feza Mutfak'ta tam hayallerinizdeki gibi bir ray dolabı istediğiniz şekilde yaptırmanın ayrıcalığını yaşayın.Bize siparişini vermiş olduğunuz ray dolabınız, size tam söz verildiği günde evinize gelir.Feza Mutfak olarak üzerinde en çok ehemmiyet gösterdiğimiz konu.! Müşterilerimize söz verilen zamanda malını teslim etmektir.

Raydolap İç dizaynları nasıl belirlenir? 

Raydolap iç dizaynını belirlemek için ilk önce kapak modelimizi belirlememiz gerekir. Dolabımızın kapaklarını kaç adet yapacaksak ona göre iç dizaynlarını şekillendirebiliriz.Kapaklarımızı, İkili mi,Üçlü mü veya dörtlü mü yapacağız ilk önce ona karar vermeliyiz.Ondan sonra iç bölümleri şekillendirebiliriz.Mesela resimde görmüş olduğunuz raydolap ikili kapak modeline uygun bir tasarımdır.Bu tasarıma üçlü kapak modeli uydurabilmemiz için dikmelerin raf aralık ölçülerinde oynama yapmamız gerekir.Raylı dolaplarda genellikle her kapağa bir bölme gelecek şekilde bölmeler yapılır.Daha sonra her bölmeyi kendi içinde dizayn edebiliriz.Dilediğimiz bölmeye askılık,raf veya çekmece yerleştirebiliriz.

Raydolap kapak modeline nasıl karar verilir?

Ray dolabımızın kapak modeline karar vermekte en önemli etken dolabımızın ölçüleridir.Dolabımızın en uzunluk ölçülerine göre kapak modelimizi belirleye biliriz. Bir kaç örnek verecek olursak.! 2 metrelik bir dolaba en uygun 2 kapak koyabiliriz. 2,50 ila 3 metrelik bir dolaba en fazla 3 kapak uygulaya biliriz. 3,20 ile 4 metrelik bir dolaba 3 kapak veya 4 kapak uygulaya biliriz. Kapak modelimize karar verirken dikkat etmemiz gereken diğer bir hususta! Kapaklarımızı mümkün olduğunca geniş tutmamızdır.ray kapaklarda geniş kapaklar dar kapaklara oranla daha rahat kaymaktadır.