MDF üzeri turkuaz mavisi mat lake boyalı country mutfak dolabı.

Sitemizdeki kantri mutfak modellerimizden beğendiğiniz her hangi bir country mutfak dolabı modelini istediğiniz model renk ve malzeme seçeneği ile zevkinize göre yaptırabilirsiniz.

Kantri Mutfak Dolapları Modelleri

Country mutfak dolabı çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz.Beyaz country mutfak modelleri,Renkli country mutfak modelleri,Lake kapaklı kantri mutfak modelleri ve menbran kapaklı kantri mutfak dolabı modelleri.Country mutfaklarda bazı renkli modeller kullanılmakla beraber,genellikle en fazla kullanılan renk beyazdır.Renkli modellerinde ise turkuaz mavi ve yeşildir.Kantri mutfak dolaplarının gövde kısımlarında üç çeşit malzeme kullanılmaktadır.Bunlar sırasıyla şöyledir. Melamin kaplı suntalam,Yine yüzeyi melamin kaplı MDFlam,Bir diğeri ise Mdf üzeri lake boyalı dolaplardır.Kantri mutfaklarda suntalam nadiren kullanılmaktadır.Genellikle en fazla MDFlam gövde tercih edilmektedir.Diğer bir seçenek ise lake boyalı dolaplardır.Bu fiyat olarak diğerlerine oranla biraz daha pahalıdır.Şimdi de kantri mutfak dolapları kapaklarında kullanılan kapak çeşitlerini inceleyelim.

1- Lake kapaklı country mutfak dolabı

Lake kapak, 18 mm ham mdf nin üzerine lake boya atılarak yapılmaktadır. 18 mm ham mdf dolap kapak ölçülerine göre ebatlanarak beğenilen kapak modeline göre CNC makinalarda işlenerek istenilen motif,desen ve şekil verilerek kapak haline getirilir.Daha sonra kapak yüzeyi zımpara ile pürüzsüz bir hale getirlir. Bu aşamadan sonra boyaya geçilir. Düz modellerde akrilik esaslı sayarlac lake boya atılarak yapılmaktadır.Boyanı rengi ve tonu istenildiği şekilde ayarlanmaktadır.Genellikle country mutfaklarda ipek mat boya kullanılmaktadır.

2- Membran kapaklı country mutfak dolabı

Membran kapak, kantri mutfaklarda genellikle fiyatının cazip olması dolayısı ile tercih edilir.Membran kapakta da yine lakede olduğu gibi kapak yüzeyine istenildiği gibi şekil ve desen verilmektedir.Görüntü bakımından lakeye yakın bir görüntü yakalanmaktadır.Membranda da yine bir çok renk seçenekleri mevcuttur.Düz renklerin dışında ahşap dokulu ve çeşitli desenlerde renk kartelası mevcuttur. Mat veye parlak renk seçenekleri vardır.